[adrotate group="5"]
Strona główna Artykuł Dębiczanie nadal pamiętają

Dębiczanie nadal pamiętają

[adrotate group="5"]
14 08Minęły 72 lata od tragicznego wydarzenia, które w lutowy dzień 1944 roku poruszyło mieszkańców Dębicy. W pobliżu cegielni położonej wówczas na przedmieściach miasta, w pobliżu nasypu kolejowego, Niemcy rozstrzelali 54 zakładników. Był to odwet za, przeprowadzony parę dni wcześniej, atak polskich partyzantów na niemiecki pociąg.

W miejscu pamięci, obok dębickiej cegielni, w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie wzięły udział poczty sztandarowe, przedstawiciele środowisk kombatanckich, lokalnych władz, duchowieństwa, licznych instytucji, organizacji oraz placówek oświatowych. Delegacja Powiatu Dębickiego na czele ze Starostą Andrzejem Regułą, uczestnicząca w obchodach rocznicowych, złożyła na obelisku wiązankę kwiatów, oddając w ten sposób hołd ofiarom niemieckiego okupanta.

ZOBACZ ZDJĘCIA

źródło: Powiat Dębica
[adrotate group="10"]